0(312) 346 61 13

0(312) 346 61 11

Demetgül Mahallesi, 95. Sk. No:56
YENİMAHALLE/ANKARA

asel@aselsogutma.com

       Soğuk hava deposu, yiyeceklerin depolama ömrünü uzatmak, gıda imalatında proses sıcaklığını düşürmek amacıyla kurulan, duvarları ve çatısı genellikle sac arası poliüretan köpük dolgulu panellerden oluşan depolardır. Soğutma sistemleri freonlu veya amonyaklı olur.

       Soğuk hava depolarında soğutmayı sağlayan makinalar, evaporatör (oda içinde) ve kondenser (oda dışında) ünitelerinden oluşur.Bu oluşumu tamamlamak maksadıyla kullanılacak yedek parça aksesuar,soğutma cihazlarını firmamızın yardımı ile temin edebilirsiniz.
Soğuk Hava Deposu Ürünleri
Ürün fiyatı için iletişime geçiniz!

0(312) 346 61 13

Kapı Kilit Takımı
     Soğuk hava depolarında kullanılan bu ürün montajı kolay yapılacak şekilde üretilmiştir.Montaj esnasında yapılabilecek ayarları sayesinde kapının sızdırmazlığına katkıda bulunur.Maksat ısı kaybını en aza indirmektir.
Kapı Menteşesi
     Soğuk hava depolarında kullanılan bu ürün montajı kolay yapılacak şekilde üretilmiştir.Plastik aksamlı veya tamamen metal aksamlı çeşitleri mevcuttur.
Kapı Contası
  Soğuk hava depolarında kullanılan bu ürün montajı kolay yapılacak şekilde üretilmiştir.Isıya dayanıklılık özelliği sayesinde yıpranma süresi çok uzundur.Bu özelliği sayesinde kapı ile yüzey arasında contanın içerisine takılan rezistans sıcaklığından etkilenerek yanma,yapışma olayları yaşanmaz.
Termostat ve Sensörü
     Soğuk hava depolarında sıcaklığı istenilen sete getirmekte ve defrost gibi görevleri yerine getiren saha elemanıdır.Tüm sistemi kontrol etme yeteneğine sahip veya daha baz özelliklere sahip modellere kadar çeşitli tipleri mevcuttur.Uygun seneryo içerisindeki parametreler seçilerek sisteme uyarlı hale getirilir.Sistem sensör tipleri ntc veya ptc olabilir.
       -Elektirikli defrost,gazlı defrost,defrost yok
       -Açılışta defrost,süreli(ayarlanabilir) defrost
       -Sete göre çalışan iç fan,sürekli çalışan iç fan
       -Defrost sırasında iç fan aktif veya pasif...    gibi birçok parametre ayarı seçimi.
Kapı Rezistansı
     Soğuk hava depolarında kullanılan bu ürün kapının yüzeye yapışmasını önlemek için kapının contasına monte edilen bir rezistanstan ibarettir.Bu rezistansın çeşitli uzunluk ve watt seçenekleri mevcuttur.
Defrost Rezistansı
     Soğuk hava depolarında kullanılan evaparatör ünitesinde buzlanmayı çözmek için kullanılan bir üründür.Sistem elektronik kart tarafından buz çözme işlemi sırasında devreye sokularak buzu çözer.Bazı tipleri kablo tipi olarak üretilir.Bu üründe evaparatörün üzerinde oluşan su damlacıklarının dışarı atıması için kullanılan su gideri borusunun içerisine konularak su damlacıklarının donmasını engeller.